Марсилска треска (R.conori IgM)
Цена: 25.00лвВреме за изпълнение: до края на работния ден или на следващия
Условия и изисквания: -
Материал за изследване (проба): Венозна кръв / серум
Добави в списък с изследвания
Метод на изследване: ELISA
Серологичната диагноза на Марсилската треска е много удобна и приложима и се основава предимно на откриването на специфични антитела от клас IgM и IgG. В лабораторията се извършват следните специфични имунологични тестове за Марсилска треска за доказване на съответната клинична форма:
- anti R.conori IgM
- anti R.conori IgG.
Марсилската треска принадлежи към трансмисивните инфекции. Инкубационният период е средно 3-7 дни след ухапване или контакт (смачкване с пръсти) с кърлежи. IgM антителата се появяват след десетия ден от началото на заболяването и се задържат 2-3 месеца.
IgG антителата могат да бъдат установени най-рано на двадесетия ден. При повторна среща с R. conori, може да се очаква само бустер ефект на IgG антителата, за което са необходими 2 серумни проби през 2 седмици.