Токсо IgG + авидност (Toxoplasma IgG+Avidity test)
Цена: 54.00лв / 27.61€Време за изпълнение: До 2 работни дни
Условия и изисквания: Необходимо условие е наличие на IgG антитела срещу токсоплазмоза.
Материал за изследване (проба): Венозна кръв (епруветка за серум със сепарационен гел) или периферна кръв. Епруветката с гел се центрофугира след ретрахиране на съсирека и серумът се отделя в рамките на 30 мин. до 1 час. Отделеният серум (чрез гел-бариера или отделен, в подходяща епруветка за транспорт) се съхранява и транспортира при 2-8°С до 24 часа.
Добави в списък с изследвания
Токсоплазмозата е широкоразпространена паразитоза и се причинява от едноклетъчния паразит Toxoplasma gondii. При здрави хора заболяването протича най-често асимптомно и човек заболява и оздравява без да разбере. Опасността от токсоплазмозата се появява, когато бременна жена се зарази за първи път по време на бременността. Тогава може да се засегне плодът в различна степен. Токсоплазмозата е опасна и при хора с тежък имунодефицит, както и при засягане на очите.
Тестът служи за стадиране на инфекцията. Диагностичен е за определяне на остра първична инфекция и за определяне на давността ѝ. Назначава се при налични IgG антитоксоплазмени антитела.
